Мета: Поглиблювати уявлення про свою Батьківщину – рідну Україну, розвивати
прагнення бути свідомим громадянином своєї Батьківщини, її патріотом, удосконалювати
мовлення, уміння спостерігати.
Виховувати любов до рідного краю та людей.
Обладнання: карта України, Державний Герб, Прапор України,презентація міст
України, сонечко, хмаринки.
Хід уроку
І Організація класу
Привітання
Ранок розпочавсь цікаво,
Світить сонечко ласкаво,
В календарик заглядає
І від посмішки аж сяє
Знає сонце гомінливе –
День сьогодні особливий!
-
А
день сьогодні особливий тим. Що до нас приїхали гості і давайте з ними
привітаємось.
-
Доброго
ранку!
ІІ Фенологічні спостереження
-Яка зараз пора року?
- Яке
сьогодні число, місяць. Рік?
- Що ви
можете сказати про стан неба?
- Сьогодні
тепло чи холодно?
- Чи є
опади. Вітер?
- Які зміни
в природі відбулися весною?
ІІІ Актуалізація опорних знань.
-
Як
називається наше село?
-
В якому
районі ми живемо?
-
А як
називається наша область?
-
Діти,
що означає для вас слово Батьківщина?
-
Як
називаються люди, які живуть на Україні?
ІV Закріплення вивченого матеріалу
-
Ми
сьогодні будемо мандрувати веселим автобусом по нашій рідній Україні.
В чарівну країну ми вирушаєм,
Всі перешкоди ми подолаєм,
Багато нового й цікавого взнаєм.
Діти, як називається наш урок?
Слово вчителя
-
Сьогодні
ми здійснемо уявну мандрівку нашою
чудовою країною - Україною. Кожна
людина
З великою любов′ю і душевним теплом згадує
те місце, де вона народилась, де промайнуло її дитинство з казкою, материнською
ласкою у затишній батьківській оселі.
Кожна людина повинна любити свою країну і говорити
про неї найкращі слова.
VМаршрут нашого веселого автобуса
І зупинка - карта України
-
Ось
погляньте на карту нашої Батьківщини. Це
наша Україна. В кожному куточку України живуть прості люди, ваші родичі,
знайомі. друзі.Україна – це наш батьківський край зі своєю культурою. звичаями,
піснями. Любуємось красою рідного краю.
-
Діти.
Яка найбільша річка протікає на Україні?
-
А як
називаються гори, які є на Україні?
ІІ зупинка – Символи України
-
Чи є
держави без своїх символів?
-
Назвіть
символи нашої Батьківшини?
Вірш.
Наш герб -
тризуб.
Це воля, слава й сила.
Наш герб –
тризуб.
Недоля нас косила.
Та ми зросли. Ми є,
Ми завжди будемо.
Добро і пісню несемо ми людям.
-
Що
означають жовтий і блакитний колір прапора України?
Прапор – це державний символ.
Він є в кожної держави,
Це для всіх ознака сили.
Це для всіх ознака слави.
Синьо – жовтий прапор маєм,
Синє небо,жовте жито,
Прапор свій оберігаєм.
Він святиня ,знають діти.
-Якими словами починається гімн України?
ІІІ зупинка – міста України.
-
Діти,
назвіть столицю нашої України?
-
А які
міста України ви ще знаєте?
-
Ми
зараз будемо подорожувати великими містами України.
(показ слайдів)
Фізкультхвилинка.
ІVзупинка –Краса України.
Наша Україна найкраща у світі. Про красу України
ви приготували вірші.
(
діти розповідають вірші)
1.
Асоціативний
кущ.
-
Які
асоціації виникають , коли ми чуємо слово Україна?
2.
Робота
в групах.
«Збери
прислів′я»
3.
Доповни
словами вірш.
Красивий, щедрий
рідний ( край)
І мова наша
(солов′їна)
Люби,
шануй,( оберігай)
Усе, що
зветься…
4.
Робота з карточками
5.
«Розфарбуй
природу рідного краю»
V Підсумок уроку.
-
Чи сподобалась
вам подорож рідною Україною?
-
Що
найбільше вам запам′яталось?
Немає коментарів:
Дописати коментар